4 argumenty dlaczego jestem pewna, że uregulujesz swoje hormony

Dlaczego jestem pewna, że uregulujesz hormony

Jestem pewna, że uregulujesz swoje hormony.
Równowaga hormnlana prędzej czy później pojawi na Twojej drodze.

Chciałabym, abyś po przesłuchaniu tego odcinka podcastu wyszła z przekonaniem, że uregulujesz swoje hormony. Ja w Ciebie wierzę i chciałabym, abyś Ty uwierzyła w siebie tak mocno jak ja.

Nie boję się użyć tych słów i budować tak odważnych zdań, dlaczego?

4 argumenty dlaczego jestem PEWNA, że uregulujeesz swoje hormony:

1. Otaczasz się treściami dotyczącymi regulowania hormonów.

Będąc tutaj w społeczności WNH, słuchając tego podcastu, czytając treści na Instagramie moim czy innych, oznacza, że Ci na tym zależy i chcesz uregulować hormony. Twoje działanie poprzez otaczanie się treściami dotyczącymi tego jak uregulować hormony jest tego pięknym znakiem

Chcesz uregulować swoje hormony, mieć regularne miesiączki, mieć zdrowe włosy, mieć dzieci, mieć piękny okres menopauzy, być świadoma jak działa Twoje ciało, czuć się dobrze na co dzień lub możesz dodać inny powód, dlaczego tu jesteś i to robisz. Dla mnie to, że słuchasz tego podcastu, to jest manifest z Twojej strony, że jesteś zdecydowana. 

Nawet jeśli to jest decyzja na chwilę, to Ty wracasz do tej decyzji. Wracasz do tego podcastu, treści na Instagramie, książek, artykułów, specjalistów. Nawet jeśli pomiędzy wydarza się dużo i stwierdzasz, że Ci się nie uda. To jednak wracasz. Chcesz tego i to jest decyzja podejmowana konsekwentnie. To jest najpiękniejszy punkt wyjścia, że pomimo wszystkiego, co się dzieje, podejmujesz decyzję, że tego chcesz. Samo podejmowanie tej decyzji na nowo jest sygnałem dla Ciebie samej i Twojego mózgu, aby wyłapywał treści, które Ci pomogą uregulować hormony. Dzięki temu, że Ty jesteś na tym skupiona i wracasz do tego, Twój mózg pomoże Ci wyłapywać z otoczenia to, co będzie Ci pomocne.

Mózg wyłapuje na co dzień tysiące informacji i potrzebuje je filtrować. To, co wyłapujemy z otoczenia zależy między innymi od tego, na czym się skupiamy, co jest naszym pragnieniem i celem. Stąd jeśli Ty regularnie decydujesz się, że chcesz uregulować hormony, dajesz znak swojej podświadomości. 

2. Twoje ciało chce uregulować hormony.

Oprócz tego, ze Ty chcesz uregulować hormony, to Twoje ciało też tego chce. To nie jest tak, że to jest niewygodne tylko dla Ciebie. Ponieważ np. masz ciągle zabrudzoną bieliznę, bo nigdy nie wiesz kiedy wypadnie dzień Twojej miesiączki. To jest trudne i na poziomie świadomym zdajesz sobie z tego sprawę, że chcesz osiągnąć równowagę hormonalną. Natomiast z drugiej strony Twoje ciało też tego chce.

Równowaga hormonalna to jest naturalny stan Twojego ciała. To nie jest tak, że Twoje ciało specjalnie rozregulowało Ci hormony. Twoje ciało jest mądre i chce, żeby była równowaga. 

Brak równowagi hormonalnej pojawia się dlatego, że ciało nie jest w stanie na ten moment pozwolić sobie na równowagę. Przez określony czas miało niewystarczająco dobre warunki, aby wszystkie funkcje Twojego ciała były zachowane jak dotychczas. 

Przykładowe mniej sprzyjające warunki: za mało snu, niedobory, za mało słońca, za mało radości, za mało kalorii, za dużo diet. Ciało się stara, ale długoterminowo warunki te nie będą sprzyjające. 

To jest przepiękne, że Ty jesteś w stanie uregulować hormony, ponieważ Twoje ciało tego chce. Nasze ciała są zaprojektowane tak, że najlepiej działają w określonych warunkach. Wystarczy troszkę te warunki pozmieniać, aby Twoje ciało uregulowało sobie samo hormony w naturalny sposób.  

3. Masz dostęp do informacji na temat hormonów.

Twoje ciało potrzebuje odpowiednich warunków, aby dojść do równowagi hormonalnej, a to jak te warunki stworzyć jest już dla Ciebie dostępne. To jest piękno Internetu. Możemy się łączyć z ludźmi na całym świecie. Mamy dostęp do książek. 

Internet daje ogromne możliwości. Oczywiście różne informacje są przekazywane i czasami ludzie korzystają z nich nieświadomie w niebezpieczny sposób. Natomiast z drugiej strony ja widzę, że to, co ja robię w ramach mojej pracy w Internecie, pomogło tysiącom kobiet, które nie miały możliwości otrzymać takiej pomocy poza Internetem. 

Dzięki informacjom, które są tak szeroko dostępne, możemy podejmować bardziej świadome decyzje, edukować się i poznawać osoby, które przeszły bardzo podobną drogę do nas. Na każdy problem, który masz, już istnieje rozwiązanie. Właśnie dzięki temu, że te informacje są dostępne w zasięgu ręki, to uregulowanie hormonów jest kwestią znalezienia tego rozwiązania. 

Mam nadzieję, że trafiłaś na swoje rozwiązanie dzięki moim treściom. Natomiast chcę Ci zobrazować, że te rozwiązania są i jeśli nie znajdziesz ich u mnie, to jestem pewna na sto procent, że znajdziesz je u innej osoby.

To często są bezpłatne informacje. Jednak to, za co płacimy w różnych usługach, od osób rozwiązujących te problemy, to jest przede wszystkim uporządkowanie tych informacji i ich wyselekcjonowanie. Wiedza przekazana Ci na tacy. Nie znaczy to, że nie możesz zrobić tego sama, przetestować i wyselekcjonować co zadziała u Ciebie. Natomiast to jest właśnie najpiękniejsze, że rozwiązania na Twoje problemy są. 

4. Zawsze jest jakaś przyczyna zaburzeń hormonalnych.

Zaburzenia hormonalne nie biorą się z powietrza. Stąd też wynika moja pewność, że uregulujesz hormony. Być może wydaje Ci się, że jesteś beznadziejnym przypadkiem, na który to nie działa. Więc z tego miejsca chciałabym Ci powiedzieć, że nie jesteś beznadziejnym przypadkiem. Nie ma beznadziejnych przypadków. Są łatwiejsze i trudniejsze przypadki. Są bardziej i mniej skomplikowane przypadki.

Bardzo często kobiety, które określają się jako beznadziejne przypadki, wcale nimi nie są. Natomiast jeśli pojawiają się takie sytuacje, gdzie wydaje Ci się, że robisz wszystko, ale nic nie działa, powodem może być to, że nie adresujesz przyczyny zaburzeń hormonalnych. 

Działanie przyczynowe i świadomość tego co u Ciebie wywołało problemy z hormonami, jest kluczowa. W zaburzeniach hormonalnych istnieje logika. Zawsze dotrze się do źródłowej przyczyny problemów z hormonami. 

Pierwszy krok do znalezienia przyczyny zaburzeń hormonalnych

BEZPŁATNY EBOOK JAKIE BADANIA WYKONAĆ
Przygotowałam dla Ciebie bezpłatny ebook, który może być dla Ciebie pierwszym krokiem w znalezieniu przyczyny problemów z hormonami. Poprowadzi Cię od objawów jakich doświadczasz do tego jakie badania wykonać przy takich objawach. 

Kim jestem?

Cześć, mam na imię Kasia i pomagam kobietom osiągnąć równowagę
hormonalną – tj. zrozumieć swoje hormony i działać w zgodzie z nimi.
Obecne standardy tzw. leczenia (maskowania objawów) zaburzeń
hormonalnych u kobiet, nie adresują ich przyczyny. Z gabinetów
ginekologicznych, endokrynologicznych, kobiety wychodzą często
przerażone, pełne obaw, z poczuciem jakby został na nie wydany
wyrok i że “tak już musi być, taka Pani uroda”. Być może też tego
doświadczyłaś? Jeśli tak… przykro mi.
Tymczasem problemy hormonalne są problemami, które DA SIĘ
rozwiązać, adresując ich przyczynę. Nawet jeśli wydaje Ci się, że
jesteś “beznadziejnym przypadkiem”.
W materiałach, które tworzę dla kobiet – łączę wiedzę, którą zdobyłam
jako mgr farmacji, lic. dietetyczka kliniczna, Holistic Coach czy
w trakcie certyfikacji na Functional Medicine Practicioner. Pomagam
z dystansem spojrzeć na swoje problemy, przeanalizować sytuację,
wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i stawiać świadome,
spokojne kroki, dzięki którym kobiety osiągają równowagę
hormonalną w naturalny sposób.